BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az osztrákok szintén a közös fellépés mellett vannak

2009. március 5. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ausztria szerint is közös uniós fellépésre van szükség a gazdasági válság legyőzéséhez - mondta Werner Faymann osztrák kancellár, miután tárgyalt a magyar kormányfővel. A hétvégi informális EU-csúcs óta ez az első hivatalos gesztus, amelyet a kormányfő javaslatai látványos elutasítása után kapott. Gyurcsány még reggel a parlament európai ügyek bizottságában a csúcsról beszámolva azt mondta: a globális válsággal szemben nincs esélye a nemzeti programoknak - közös fellépés kell. Gyurcsány szerint a brüsszeli minicsúcson félreértették a szándékát: nem arról van szó, hogy Magyarország más uniós tagállamok pénzére "utazna", hanem arról, hogy az uniós szervezet egységes programmal válaszoljon a gazdasági válság kihívásaira. A kormányfő szerint a 24,5 milliárd eurós, az IMF, az EIB és az EBRD által közösen meghirdetett programot - mind a célokat, mind a forrásokat tekintve - bővíteni kell.
A kormányfő emlékeztetett arra, hogy a Valutaalappal történt megállapodás óta Magyarország rövid és középtávon erős, stabil háttérrel rendelkezik ahhoz, hogy eleget tudjon tenni fizetési kötelezettségének. Az eddig lehívott IMF-forrásoknak csak egy kis részét költötte el a kormányzat kötvények visszavásárlására, illetve az államadósság finanszírozására.

Domokos László
Domokos László
Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet