BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a magyar gmo-stop

2009. március 2. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország továbbra is mentes maradhat a génmódosított növényektől - így döntött tegnap az Európai Unió környezetvédelmi tanácsa. A környezetvédelmi miniszterek brüsszeli találkozóján mindössze négy ország (Nagy-Britannia, Hollandia, Svédország és Finnország) támogatta az Európai Bizottság ezzel ellentétes értelmű javaslatát. A határozat szerint az amerikai Monsanto cég MON810-es kukoricafajtájának köztermesztését és kereskedelmét tiltó magyar moratórium továbbra is fennmaradhat. Gőgös Zoltán, az FVM államtitkára üdvözölte a döntést, ugyanakkor utalt arra, hogy ha más döntés született volna, arra is volt forgatókönyve az országnak. Magyarországon létezik egy úgynevezett együtt termesztési törvény, amely szigorú előírásokat tartalmaz a génmódosított növények belföldi termesztésére. Az EB egyébként 2006 óta már többször szorgalmazta, hogy Magyarország számolja fel a tiltást: egyes szakértők szerint nem kizárt, hogy a bizottság - mivel nem fogadja el a magyar tudományos bizonyítékokat - előbb-utóbb az Európai Bírósághoz fordul, ha Magyarország a tiltást nem szünteti meg.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet