A mezőgazdaságot sújtó mintegy 37 milliárd forintos elvonás elleni tiltakozás egyik eszköze lehet a gazdák demonstrációja - közölte a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke. Jakab István a tervezett kormányzati megszorítást a gazdatársadalom elleni durva támadásként értékeli. Az agrár-érdekképviseletek megosztottak, részükről egységes fellépés egyelőre aligha várható. A Napi úgy tudja, a szaktárcával folytatott tegnapi egyeztetésen sem sikerült közös álláspontot kialakítaniuk. Ha az állattartók nem kapnak támogatást, akkor az ágazat egyik legtöbb munkavállalót foglalkoztató gazdái, vállalkozásai kerülnek bajba. Ha pedig az állatszám csökkenése mellett elbocsátásokra kényszerülnek, akkor ugrásszerűen nő majd az alacsonyabban képzett, más elhelyezkedési lehetőségre aligha számítható munkanélküliek száma vidéken. A támogatások mintegy harmadára rúgó elvonás rövid távon egy-két millió hektár művelését teheti bizonytalanná.
