Hosszas előkészítés után kiírták az Új Magyarország fejlesztési terv kockázati tőkeprogramját. A kockázati alapkezelő társaságok április hatodikáig pályázhatnak a javarészt Jeremie-forrásból finanszírozott közel 35 milliárd forintnyi keretre a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt.-nél a különböző alapok létrehozására. A program az alapkezelők bevonásával a hazai kis- és középvállalkozások korai és növekedési szakaszban lévő képviselői tőkehelyzetének javítását célozza. Az így létrejövő kockázati tőkealapok kezelőitől azt várják, hogy a befektetésekhez az MV Zrt. által közvetített összeg mellett legalább 30 százaléknyi magánforrást vonjanak be. A jelenlegi elképzelések szerint az első kockázati tőkealapok a második negyedév végére jöhetnek létre, és ezt követően kezdhetik meg a kkv-szektorbeli befektetési lehetőségek vizsgálatát. Olyan, maximum 5 éves múlttal és - anyavállalatával együtt - maximum 1,5 milliárd forint éves árbevétellel rendelkező hazai mikro-, kis- és középvállalkozások juthatnának így pótlólagos tőkéhez, amelyek üzleti tervei jól átgondoltak és ígéretesek, illetve vonzó, jól fejlődő iparágban működnek.
