Miközben a kormány az idei költségvetési kiadások 200-220 milliárd forintos csökkentéséről döntött annak érdekében, hogy a 2,6 százalékról a GDP 2,9 százalékára emelt államháztartási hiánycélt tartani tudja, megkezdték a 13. havi bérek fedezetének átcsoportosítását a tárcákhoz. Mint ismert, tavaly a kormány előbb a közszolgák 13. havi bérének eltörléséről döntött, majd pár hétre rá megállapodott a bérek nyolcvanszázalékos kifizetéséről a szakszervezetekkel. A megállapodás szerint havi bérkiegészítést kapnak a köztisztviselők és a közalkalmazottak. Ennek fedezeteként a kormány mostani döntése szerint 30,6 milliárd forintot kapnak a tárcák abból a 67 milliárd forintos céltartalékból, amelyet e kvázi 13. havi bérek fedezetére tett félre a kormány. Az intézményeknek végső soron maguknak kell kigazdálkodniuk ennek az intézkedésnek a forrásait, ugyanis még az év elején 47 milliárd forintot zároltak a minisztérium kiadásaiból, most a 200 milliárdos újabb kiadáscsökkentés részeként pedig további hatvanmilliárd forintot kell megspórolniuk.
