BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Időt nyerhet az élelmiszeripar

2009. február 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az élelmiszer-termékpálya szereplőit reprezentáló érdekképviseletek vezetői fontos egyezséget kötöttek: a reményeik szerint hamarosan létrejövő Élelmiszer-termékpálya kódexben önként vállalják például az élelmiszer-forgalmazók, hogy legkésőbb június végére a boltok polcain lévő áruk 80 százaléka magyar eredetű lesz - jelentette be Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter az érdekképviseletek vezetőivel folytatott múlt heti egyeztetés után. Abban már sikerült megegyezniük, hogy törvény helyett mégis inkább az etikai kódexet választják. A miniszter elmondása szerint várhatóan havonta ellenőrzi majd egy négytagú, az alapanyag-termelők, az élelmiszer-feldolgozók, forgalmazók és a szaktárca illetékeseiből álló bizottság, hogy teljesülnek-e a vállalások, és valóban biztosított-e a kiemelkedő minőségű hazai termékek számára elegendő polcfelület a boltokban. Mivel a kódex szankciókat nem tartalmazna, az egyetlen valóban hatásos visszatartó erő a vállalások megszegése ellen a nyilvánosság lehet: ha egy vállalkozás úgy érzi, hogy hátrányos megkülönböztetés érte, előnytelen feltételeket kényszerítenének rá, a termékpálya etikai bizottságához fordulhatna jogorvoslatért, az pedig nyilvánosságra hozza a kódexben vállaltakat figyelmen kívül hagyó vállalkozás nevét.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet