BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrák libamáj-összeesküvés a piacon

2008. szeptember 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem tartjuk hitelesnek az osztrák Négy Mancs Alapítvány által a magyar liba- és kacsatömés ellen indított akciót, mivel egyedül Magyarország feldolgozói ellen indult támadás, noha Európában több ország is foglalkozik hízott libamáj előállításával - mondta Bárány László, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnöke. Szerinte ezt támasztja alá az is, hogy a feketelistára került mintegy húsz magyar feldolgozó közül ténylegesen csak hatban állítanak elő liba- és kacsamájat. Szirbik Imre, Szentes polgármestere (MSZP-s országgyűlési képviselő) ezt azzal egészítette ki, hogy ugyan már egy hónapja közvetít az alapítvány, a Hungerit és az agrártárca között, javaslatait eddig csak egyszer, augusztus elején tudta személyesen ismertetni a Négy Mancs magyar képviselőjével. Az alapítvány annak ellenére sem vette le a honlapján közzétett feketelistáról a szentesi vállalatot, hogy a cég bejelentette a hízott libamáj feldolgozásának beszüntetését, azt egyre újabb feltételekhez köti. A polgármester azt is figyelemre méltónak tartotta, hogy azok a német és osztrák áruházláncok, amelyek az állatvédők listájára hivatkozva nem veszik át a Hungerit által földolgozott zsírmájat és a cég többi húskészítményeit, magyarországi egységeikben továbbra is forgalmazzák azokat.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet