Az akkreditált innovációs klaszter címet eddig 11 pályázóból kilencen nyerték el - jelentette be tegnap László Géza, a Pólus Akkreditációs Testület elnöke. Az elismert klaszterek a pályázati és saját források bevonásával többek között orvosdiagnosztikai, biotechnológiai, gyógyászati és gyógyszeripari, valamint informatikai és a hagyományos ipar területén kívánnak exportképes innovációs termékeket, szolgáltatásokat, fejlesztéseket létrehozni a következő években. A konzorciumoknak összesen 207 tagja van, a tudományos szféra mellett nagyvállalatok és összesen 160 kis- és középvállalkozás vesz részt az együttműködésekben. A klasztertagok éves nettó árbevétele tavaly mintegy 895 milliárd forint volt.
A két évig használható - és aztán megújítható - címmel közvetlen támogatás nem jár, azonban birtokosai a jövőben pályázhatnak az NFÜ klaszterek és klasztertagok részére meghirdetett felhívásaira, de részt vehetnek a különböző operatív programok pályázatain is - egy részüknél többletpontokat ér az akkreditáció. Októberben már társadalmi vitára bocsátják a gazdasági operatív programban az innovációs klasztereknek szóló pályázati felhívást, amelyet még az idén 15 milliárd forint kerettel írnak ki - közölte Zombori Zita, a Pólus Programiroda vezetője. Az akkreditáció továbbra is nyitott, az idén még egyszer döntenek a cím odaítéléséről.
