BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nincs vége az almaharcnak

2008. szeptember 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a legnagyobb almafeldolgozó Agrana Juice Magyarország Kft., valamint a termelők és a Magosz között létrejött keddi megállapodást tegnap Gráf József miniszter jelenlétében szentesítették, egyelőre nincs vége a szabolcsi almacsatának. A második legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező feldolgozó, a Rauch Hungária Kft. ma hozza nyilvánosságra, hogy elfogadja-e a keddi árat, aminek függvénye az is, hogy az idén mennyi léalmát vesznek - tudtuk meg. A piac 20-30 százalékát ellenőrző magyar tulajdonú üzemek már kedden jelezték, hogy az általuk reálisnak tartott 6 eurócentnél nem tudnak többet fizetni. A három gyár közös nyilatkozata az ármegállapodást a piaci viszonyokba történő durva beavatkozásnak tarja, ami szerintük sérti a versenytörvényt. Az Agrana szeptember 8-ától kezdi meg a felvásárlást: ígéretük szerint a 9 cent a lengyelországi ártárgyalások rendeződéséig mindenképp irányadó lesz, ezt követően pedig a piaci szereplők és az FVM újra áttekintik a helyzetet. A termelőknek ígért, a tavalyi fagykárok miatti többletköltségekre járó hektáronkénti 70 ezer forintos állami támogatásról szóló rendelet kész van, a tárca 1,5 milliárd forintot különített el rá.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet