BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Decemberre elkészül a szentesi légimentőbázis

2008. augusztus 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sikeresen lezárult a szentesi légimentőbázis megépítésével kapcsolatos közbeszerzési eljárás, így decemberig felépül - adta hírül az Egészségügyi Minisztérium (EüM). Az Országos Mentőszolgálat és a Légimentő Kht. aláírta a szerződést a tenderen győztes Magyar Aszfalt Kft.-vel, amely kötelezettséget vállalt arra, hogy a helikopterbázist még az idén megépíti. A beruházás az EüM hatvanmillió forintos, valamint a térségi önkormányzatok jelentős kiegészítő támogatásával valósul meg. A szentesi beruházással párhuzamosan az egészségügyi és a honvédelmi tárca között megállapodás született egy átmeneti, szolnoki légimentőbázis működtetéséről is, amely a szentesi létesítmény decemberi megépüléséig biztosíthatja a dél-alföldi régió ellátását. A szolnoki ideiglenes üzemeltetés fedezete rendelkezésre áll, a szükséges szakmai egyeztetések zajlanak.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet