Augusztusra már nincs szabad hely a Tisza-tó menti kereskedelmi szálláshelyeken, és bár a júliusi hideg kissé visszavetette a foglalásokat, várhatóan jó szezont zárnak a vendéglátók - mondta lapunknak Molnár Anita, a Magyar Turizmus Zrt. Tisza-tavi Regionális Turisztikai Projekt Irodájának igazgatója. Egy májusi felmérés szerint idén 20 százalékkal nőhet a vendégforgalom, aminek háromnegyedét a belföldi látogatók adják. Éves szinten a kereskedelmi szálláshelyek forgalma eléri a 90 ezer főt, akik 300 ezer vendégéjszakát töltenek el a régióban, a magánszálláshelyeken pedig közel 150 ezret. Az elmúlt két évben évi tíz százalékkal nőtt a tóhoz látogatók száma, és bár jó a strandok forgalma, a felmérések szerint a vendégek 90 százaléka elsősorban a kirándulások, túrák miatt látogat el a tóhoz - mondja Molnár Anita. Igazán látványosan a kerékpáros csoportok foglalásai ugrottak meg, egy év alatt 300 százalékkal.
A szálláshely-kapacitás elmarad az országos átlagtól, sok helyütt hiányoznak a középkategóriás helyek is, de számos fejlesztési pályázattal indultak a térség szolgáltatói a regionális operatív programok felhívásain - Abádszalókra például négycsillagos szállodát terveznek. A szálláshelyek ár-érték aránya jónak mondható, átlagosan 3500 forintot kell egy ágyért fizetni.
