BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberig lehet pályázni a sztrádapihenők hasznosítására

2008. július 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK) nyilvános pályázatot írt ki az M3-as, az M1-es és az M7-es melletti pihenőkben lévő ingatlanok hasznosítására. A KKK hirdetménye szerint a földterületet a nyertes ajánlattevők 25 éves időtartamra, földhasználati szerződés alapján kapják meg. Az M3-as autópálya mellett öt pihenőhely, az M1-es mellett két pihenőhely és az M7-es mellett egy pihenőhely kialakítására alkalmas ingatlanok hasznosítására hirdettek pályázatot. Az elbírálás fő szempontja az egyszeri használatbavételi díj és az éves fix díj nagysága. A forgalomarányos díj mindössze 10 százalékot tesz ki az összesen megajánlott díj értékelésében. Az ajánlatokat október 7-én kell beadni. Az MTI által megkérdezett szakértők szerint egy, az autópálya egyik oldalán kialakított pihenőhely benzinkúttal és étteremmel csaknem egymilliárd forint értékű beruházást jelent.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet