BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyvenhatmilliárdot spórolt az állam

2008. július 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A központi közigazgatásban 2006-2007-ben a nettó létszám hat százalékkal, 13 600 fővel csökkent, és a költségvetés nettó megtakarítása 46 milliárd forint volt - jelentette be Veres János pénzügyminiszter. A központi adminisztráció átalakításának kettős célja volt: javuljon a méretgazdaságosság, illetve alakuljon ki a regionalizáció - tette hozzá. A pénzügyminiszter megjegyezte, míg 2006-ban 415 önálló közigazgatási szervezet működött, addig 2007 végére a szervezetek száma 176-ra csökkent. A regionalizáció megvalósult többek között az államkincstárnál, az APEH-nél, az ÁNTSZ-nél, az Országos Mentőszolgálatnál, a nyugdíjbiztosítónál és a közlekedési hatóságoknál. Az állami közalapítványok száma is 20 százalékkal csökkent a korábbi 300-ról - egészítette ki a központi adminisztráció reformjával kapcsolatos információt a pénzügyminiszter.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet