BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vétóval fenyegeti a magyar kormány a WTO-tárgyalásokat

2008. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar kormány jelenlegi formájában elfogadhatatlannak tartja a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) főigazgatójának javaslatát a mezőgazdasági vámok és támogatások, valamint az ipari termékekre vonatkozó vámok leépítéséről - áll a Kormányszóvivői Iroda által kiadott közleményben. Bár ezeket az Európai Bizottság (EB) elfogadhatónak minősítette, a kabinet szerint a jelenlegi javaslat súlyos aránytalanságokat vetít előre. Az átlagosan 60 százalékos mezőgazdasági vámcsökkentést előirányzó javaslat erőteljesen növelné a magyar termelők konkurenciájának versenyképességét, továbbá alapvetően megrendíthetné pozícióinkat a legfontosabb nyugat-európai agrárpiacokon. Gyurcsány Ferenc tegnap telefonon egyeztetett José Manuel Barrosóval, az EB elnökével, és Sarkozy francia elnökkel is, Gráf József pedig az unió mezőgazdasági biztosát tájékoztatta a magyar álláspontról, amely szerint ha a jelenlegi tervezetben nem lesz jelentős, a tagállamok érdekeinek megfelelő változás, a magyar kormánynak nem marad más lehetősége, mint elutasítani a végső javaslatot.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet