BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dinnyeháború: elbeszélnek egymás mellett

2008. július 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Negyven-ötven, dinnyével megrakott teherautóval indulnak a békési gazdák kedden hajnalban Budapestre, hogy tiltakozzanak az Auchan áruházlánc alacsony fogyasztói ára ellen - közölte Karsai József (MSZP), a dél-békési térség országgyűlési képviselője az MTI-vel. Mint mondta, mivel tegnap az áruházlánc beszerzési vezetőjével nem sikerült tárgyalniuk, nem tudtak telefonon sem kapcsolatba lépni vele, ezért éjjel egy órakor elindulnak a gazdák a fővárosba. A hétfő délutáni jelentkezések alapján várhatóan 40-50 kisebb-nagyobb teherautó indul dinnyerakománnyal Budapestre, és már nemcsak az M5-ös, hanem a budaörsi Auchan áruház parkolójába is borítanak dinnyét. Karsai tudomása szerint a Jászságból is csatlakoznak termelők, sőt elképzelhető, hogy a Nyírségben is tiltakozni fognak az áruház üzletpolitikája ellen - tette hozzá. Lapunk információi szerint az Auchan is folyamatosan próbálja felvenni a kapcsolatot a termelők képviselőivel - mindeddig eredménytelenül.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet