Még az idén lezárul a gazdasági versenyképességi operatív program pályázatainak kifizetése - a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) várakozása szerint tavaly év végéig sikerült teljesíteni az összes kifizetést és teljesen fölhasználni a rendelkezésre álló uniós forrásokat. Ehhez persze arra is szükség van, hogy július végéig beérkezzen az összes elszámolás a pályázóktól: ezzel jelenleg még 300-400 pályázó adós, elsősorban kis- és középvállalatok, de akad köztük önkormányzat is - utóbbiak esetében javarészt a közbeszerzési eljárások miatt van csúszás -, és 8-10 milliárd forintról van szó. Ez az utolsó határidő, ha ezután sem nyújtják be a számlákat, akkor előfordulhat, hogy vissza kell fizetniük a támogatásokat. Ezt egyébként már márciusban meg kellett volna tenniük, azonban az NFÜ módosította a határidőt.
