BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem csökkenthető a gázolaj jövedéki adója

2008. július 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság (EB) egyértelmű "nem"-mel válaszolt arra a pénzügyminisztériumi megkeresésre, amelyben a szaktárca aziránt érdeklődött, csökkentheti-e Magyarország a gázolaj jövedéki adóját. Kovács László, az Európai Bizottság adópolitikáért felelős tagja hétfőn magyar újságíróknak elmondta, hogy a brüsszeli választ két hete küldték el a magyar kormánynak. A pénzügyminisztérium azt követően fordult az EB-hez, hogy a kormány tárgyalt a fuvarozók képviselőivel, akik kompenzálást kértek az üzemanyagok elviselhetetlenné váló drágulása miatt. Az EB válaszában a 2003. január 1-től érvényes uniós megállapodásra hivatkozik, amely befagyasztotta a gázolaj jövedéki adószintjét. Ezen a tagállamok csak egyhangúan változtathatnak, és amíg ez nem történik meg, az akkori szint az érvényes. Az EU júniusi csúcstalálkozóján a tagállamok megerősítették azt a 2005-ös manchesteri állásfoglalásukat, hogy adóintézkedéssel nem lehet úrrá lenni a dráguló üzemanyag jelentette problémákon.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet