BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új pozíciót kapott az ÁSZ elnöke

2008. június 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei közgazdász-vándorgyűlés - a Magyar Közgazdasági Társaság szervezésében - a versenyképességről szól. A tavalyi vándorgyűléshez hasonlóan az idén is mintegy 350 fő részvételével rendezik meg az eseményt - tudta meg lapunk Halm Tamás főszervezőtől. A költségvetésről Halm nem kívánt nyilatkozni, a végső egyenleg várhatóan nullszaldós lesz. A kiadásoknak összesen mintegy 60 százalékát fedezik a részvételi díjak, a fennmaradó 40 százalék a támogató szervezetektől származik (2003-ban a 470 résztvevő mellett lezajlott rendezvény 10-15 millió forintos büdzséjének 80 százalékát a fejenként 26 ezer forintos részvételi díjból állták, a többi támogatóktól származott).
Halm közölte: az idei évvel a Magyar Közgazdasági Társaság elnökének személye a társaság alapszabályának megfelelően megváltozott. E szerint a tisztséget két ciklusban már betöltő Kádár Bélát Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék vezetője (képünkön jobbra) váltotta. Az új elnök folytatja elődje munkáját, tervei szerint a társaság változatlan formában működik tovább.
Az idei vándorgyűlés központi témája a versenyképesség növelését megcélzó lisszaboni reformfolyamat és ennek magyarországi megvalósítása. Ennek keretében kiemelten foglalkozik a konferencia a gazdasági reformok szükségességével - erről már Kovács Árpád beszélt az esemény tegnapi megnyitóján. Különös hangsúlyt helyeznek a foglalkoztatás eredményességére, valamint az állami és vállalati pénzügyekre.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet