BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távhőárkedvezmény feltételekkel

2008. június 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már az idei fűtési szezontól árkedvezményt kaphatnak a távfűtéses lakásban élők - mondta Szanyi Tibor, az MSZP-frakció távfűtési munkacsoportjának vezetője. A havonta járó kedvezményre azok lennének jogosultak alanyi jogon 2010 őszéig, akiknél lakásonként mérni lehet a fogyasztást. A radiátoronkénti szabályozhatóság és a lakáson belüli fogyasztásmérés kiépítéséhez várhatóan nagyobb támogatást nyújt majd az állam, a távfűtési rendszerekről való leválást azonban nem támogatják. Ezt követően pedig tisztán a szociális jelleg lesz az irányadó a kedvezmények megítélésekor. Az árkedvezmény mértékével kapcsolatban a politikus csak annyit mondott, hogy az nem fog csalódást okozni: igazodik más európai országok gyakorlatához és mértéke nem esik távol attól, mint ha a távhő áfáját csökkentenék 15 százalékkal. Az áfacsökkentés sem került le a napirendről, de jelenleg nem ez a megfelelő eszköz - tette hozzá Szanyi Tibor. Fokozottabb árellenőrzési gyakorlatot vezetnének be a fogyasztóvédelem bevonásával, és az eddiginél jobban ösztönöznék a távfűtőművek és hőszolgáltatók számára a szabadpiaci gázvásárlás lehetőségét.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet