BUX 137934.55 -1,12 %
OTP 44310 -1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A buszgyártás újraindításáról tárgyaltak Kaposváron

2008. június 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A somogyi megyeszékhelyen idén újrainduló buszgyártásról tárgyalt a NABI-cégcsoport alelnöke, Bill Doig, valamint Los Angeles képviseletében a város szolgáltatási részlegének vezérigazgatója, Richard Hunt - mondta Polgárdi Erika, a kaposvári önkormányzat sajtófelelőse az MTI-nek. A NABI legnagyobb megrendelője Los Angeles, az ottani közlekedési vállalat 2010. június 30-i szállítási határidővel 260 földgázhajtású járművet rendelt, további 740 autóbuszra pedig opciós megrendelése van. A NABI a tervek szerint több amerikai nagyvárosnak is szállít a jövőben, így Washingtonban és New Yorkban is futhatnak a kaposvári gyárban készült járművek. Szita Károly, Kaposvár polgármestere szerint a város is megrendelője lesz a gyárnak, így a kaposvári tömegközlekedés járműparkja jelentősen fiatalodhat. Ez év végéig NABI-Kaposvár néven kifejlesztenek egy saját gyártású autóbuszt, amelyet a tulajdonosok a magyar piacra szánnak.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet