BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árat emelnének a baromfi-feldolgozók

2008. június 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Növekvő költségeik miatt mintegy ötszázalékos áremelést terveznek a baromfi-feldolgozók a közeljövőben - mondta az MTI-Ecónak Bárány László, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnöke. Mivel az utóbbi hónapokban drasztikusan emelkedett az alapanyag - az élő állat - ára, a takarmányárak és az energiaköltségek, a feldolgozók önköltsége az első öt hónapban 28-35 százalék között nőtt. A feldolgozott baromfi átadási ára ezzel szemben nem egészen nyolc százalékkal emelkedett, így a BTT elnöke szerint átmenetileg mintegy ötmilliárd forintos veszteséget szenvedett el az ágazat. Bárány László ugyanakkor optimistán nyilatkozott a várható árbevételről, ami véleménye szerint a tavalyi 250 milliárd forint körül alakul. Tart viszont attól, hogy az áremelési törekvéseket a feldolgozók nehezen tudják majd érvényesíteni a kereskedőkkel szemben. Az ágazat szereplőinek mindent meg kell tenniük azért, hogy belföldi piacaikat megvédjék - hangsúlyozta az elnök. Ezért be kell tartatni a szigorú élelmiszer-biztonsági előírásokat és vissza kell szorítani a feketegazdaságot.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet