BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szolgáltatás és innováció lehet Magyarország esélye

2008. június 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországnak végre ki kellene találnia magát és kedvezőbb üzleti környezetet kellene kialakítania, mert bár még őrzi kedvező megitélését a befektetők körében, egyre kevésbé tudja megtartani azt - mondta Hevesi István, az Ernst and Young magyarországi vezérigazgatója. A cég által 834 nemzetközi vállalat vezetőjének megkérdezésével készített felmérés szerint hazánk 2007-hez képest két hellyel visszacsúszott, de még mindig Európa hetedik legvonzóbb célpontja. Tavaly a rekordszintű külföldi tőkeinvesztíciók (FDI) 42 százaléka még Európába irányult, ám a befektetők egyre inkább a feltörekvő piaci országok és Ázsia felé fordulnak. Tavaly 30 ezerrel kevesebb új munkahely jött létre a kontinensen, mint 2006-ban, mivel Nyugat-Európában elsősorban a kevéssé munkaerő-igényes szolgáltatások bővültek.
Egyre kevésbé tudunk versenyezni az ipari befektetések terén, ezért a szolgáltatószektor fejlesztésével tarthatjuk meg vagy javíthatjuk pozíciónkat - mondta Havas. Ehhez elengedhetetlen az infrastrukturális és technológiai fejlesztés, a k+f és az innováció támogatása, a szabályozások rugalmassá tétele, a vállalatok adó- és adminisztrációs terheinek csökkentése és a munkaerő általános és szakképzettségének növelése is.
Érdemi változásokra van szükség ahhoz, hogy Magyarország a makrogazdasági stabilitás megőrzése mellett fenntartható, 4-5 százalékos növekedést érjen el - jelentette ki Egyed Géza, a Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára. Szerinte a régóta ismert problémákra egyszerre nem lehet megnyugtató megoldást találni, ezért az adórendszer átalakítását és az adminisztrációs terhek csökkentését tartja a legfontosabbnak, ám konkrét kormányzati intézkedésekről nem beszélt.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet