A labdarúgó Európa-bajnokság esti meccsközvetítései - így a mai osztrák-lengyel összecsapás - már az első félidő végén befejeződnek a Millenárison. Az eredeti tervek szerint kivetítő segítségével a Millenáris Placcra varázsolt Eb-hangulatot három nappal az esemény kezdete előtt a kerületi önkormányzat meghiúsította azzal, hogy zajmérésekre hivatkozva határozatban korlátozta a vetítést. Ausztria és Svájc budapesti nagykövetségének hivatalos szurkolóhelyén a túl hangos gólörömre hivatkozva kell este tízkor leállni. A város legnagyobb szurkolóhelyén 42 négyzetméteres led-falképernyővel készültek a szervezők, ám a határozat miatt június 16-ától lényegében értelmetlen kilátogatni a parkba, hiszen attól kezdve a bajnokság keretében csak esti (háromnegyed kilenc után kezdődő) meccsek lesznek. A támogatók is értetlenül állnak a helyzet előtt, hiszen 2006-ban több tízezer vendégnek biztosított szurkolási lehetőséget a helyszín. Idén azonban alkalmanként csak 300-400 vendéget vártak, ezzel is biztosítva a megfelelő zajszintet. Az üzemeltetők szerint furcsa, hogy miközben a környező országokban, felismerve az Eb-hez hasonló sportesemények jelentőségét, mindenhol a zajrendeletek felfüggesztéséről döntöttek, addig nálunk most három névtelen feljelentés miatt szigorítanak.
