A jövő évben legalább 4 százalékos béremelésre kerülhet sor a közszférában, és a konvergenciaprogram lehetőségeitől függően félhavi illetményt is kaphatnak a közszférában dolgozók - jelentette be Budai Bernadett kormányszóvivő. Jövőre ismét egy összegben, legkésőbb december 20-áig kapják meg a 13. havi fizetést a közszféra dolgozói. Budai Bernadett ismertetése szerint ez a rendelkezés a közalkalmazottakat, a köztisztviselőket, a közigazgatásban dolgozókat, a fegyveres és rendvédelmi dolgozókat, a bírákat, ügyészeket és az igazságügyi dolgozókat érinti. Az idén mindössze ötszázalékos illetménynövelést tudtak elérni a közszféra érdekképviseletei, miközben az országos bérajánlási tárgyalásokon, hosszas alkudozás után, 5-7,5 százalékos keresetnövelésben tudtak megegyezni a versenyszféra munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletei.
