Miután Ausztria vasárnaptól ismét visszaállította a határellenőrzést a futball Eb idejére, a magyar állampolgárok ismét csak a december 17-e előtt megszokott módon, úti okmányok birtokában léphetik át az osztrák határt. Ahogyan közeledik a nyitómérkőzés időpontja, úgy válik egyre szigorúbbá az osztrák ellenőrzés a határátkelőkön. Elsősorban a rendbontókat szeretnék kiszűrni.
Az Ausztriába utazóknak csak belépéskor kell szúrópróbaszerű, ám a meccsnapokon egyre szigorúbb ellenőrzésre számítaniuk, Magyarország felé nem lesz ellenőrzés, igaz, a magyar rendőrök is készenlétben állnak majd. Hegyeshalomnál négy sávon (a teherforgalom ezektől elkülönülten zajlik) lehet átlépni Ausztriába, ezeket ellenőrzik is. A zöldhatáron nem korlátozzák a belépést, azonban ott is kell ellenőrzésre számítani, vagyis nem árt arrafelé is úti okmányokat vinni. Sőt, a mérkőzésekhez kapcsolódó szigorúbb ellenőrzések ideje alatt nem is lehet arra közlekedni, aki ezt mégis megteszi, az bírságra számíthat.
Az osztrák rendőrség különböző kategóriákba sorolta a határátkelőket, ezeknél az adott napi mérkőzés helye és a versengő csapatok alapján eltérő mélységű és tartalmú ellenőrzésekre kell számítani. Torlódások biztosan lesznek, mivel egyrészt az osztrák fél 30 kilométeres sebességkorlátozást kért a magyar rendőrségtől, másrészt az átutazó szurkolók miatti forgalomnövekedés mellett számítani lehet a szokásos nyári turista- és vendégmunkás-forgalomra is a nagyobb átkelőknél.
