BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok gazda még nem nyilatkozott

2008. május 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre nincs összesítés arról, hogy a 192 ezer támogatásra jogosult gazda közül hány döntött végül a területalapú támogatások elektronikus beadása mellett, de annyi már bizonyos, hogy többen, mint ahányan előre jelezték - mondta Soproni Horváth Lajos, a Magyar Vidékfejlesztési Hivatal szóvivője. A hivatal tavaszi felmérése szerint 25 ezren jelezték, hogy papíron töltenék ki az igénylőlapokat, 38 ezren pedig úgy nyilatkoztak, hogy önállóan. A támogatási igényt május 15-éig lehetett szankciómentesen eljuttatni a hivatalhoz.
E lehetőséggel pünkösd előtt 155 ezren éltek. Több mint 22 ezer gazdálkodó azonban addig még nem jelentkezett a falugazdászánál, kamarai tanácsadójánál az igényléssel - jelentős részük azóta már túlvan ezen. A késlekedők között az átlagosnál jóval nagyobb volt azon gazdaságok aránya, amelyek nem igényelték sem a falugazdászok, sem a Magyar Agrárkamara szakértőinek a segítségét az igénylések kitöltéséhez. Az eddigi tapasztalatok alapján sikerült elkerülni azt, hogy a gazdálkodók jelentős része az utolsó pillanatban, az adóbevallásokhoz hasonlóan egyszerre juttassa el igénylését a hivatalhoz. A határidő után már csak a támogatási összeg napi egyszázalékos csökkentésének a terhe mellett fogadja be az igényléseket az MVH, május 31-éig. A határidő tartása azért is fontos kellett volna hogy legyen a gazdálkodóknak, mivel az MVH nem a postára adás napját, hanem a beérkezés napját veszi figyelembe a támogatások összegének kiszámításakor. A hónap végéig a már beküldött kérelem módosítható.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet