A hétvégén harmadik alkalommal rendezték meg a hazai borvidékeken a Nyitott Pince Napokat. Az akcióban részt vevő borászatok listáját a rendező Nyitott Pincék Szövetség honlapján lehetett elérni. A Nyitott Pince Napok célja, hogy minden évben - hasonlóan a Torkos csütörtök-höz - legyen egy könnyen megjegyezhető időpont (pünkösd), amikor a pincék látogatókat fogadnak. A rendezvény ideje alatt a pincék meghosszabbított nyitva tartással várták az érdeklődőket, akik kedvezményes áron - általában féláron - kóstolhatják meg a pince borait és a helyben vásárolt borok árából is kedvezményt kaptak. Emellett általában lehetőség nyílt pincelátogatásra is, illetve a borászatok egyéb szórakoztató programokkal is készültek.
Az újborok számos meglepetést tartogattak, mivel a tavalyi év meglehetősen ingergazdag volt: a fogyasztók más zamatanyagokkal rendelkező és kevésbé élénk savérzetű borokat kóstolhattak, különösen a középérésű fajtákból készített vörösborok voltak figyelemre méltóak - mondta Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára.
