BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élelmiszer-ipari stratégián dolgozik az Éfosz

2008. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befejezték a középtávú élelmiszer-ipari stratégia kidolgozását, amelynek egyeztetése hamarosan megkezdődik a mezőgazdaság szakmai érdek-képviseleti szervezetel, hogy azután - várhatóan kora ősszel - a szaktárcával is konzultálhassanak róla - vázolta terveit a Napinak Éder Tamás. Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének (Éfosz) április végén megválasztott elnöke hangsúlyozta: nem agrárstratégiát akarnak alkotni, de az nyilvánvaló, hogy a beszállítóik megkérdezése, észrevételeik figyelembevétele nélkül semmilyen elképzelés nem lehet eredményes. A jövőben az Éfosz széles körű egyeztetésekre, a mezőgazdasági érdekképviseletekkel való szorosabb együttműködésre nagyobb figyelmet fordít, oldani szeretnék az agrárium és az ipar szerinti éles megkülönböztetést, elkülönülést. Emellett a szaktárcával való kapcsolatok szorosabbra fűzését tervezik és szeretnék elérni, hogy az élelmiszeriparra jobban odafigyeljen a kormányzat: megengedhetetlen, hogy az FVM-ben egy osztály szintjére süllyedt az élelmiszeripar koordinációja, mivel ennél jelentősebb az ágazat társadalmi súlya.
Az új elnökség tegnap döntött egy belső átvilágítás elindításáról, amelyben felmérik, hogy a tagság mit vár el a szövetségtől, az elnökségtől, majd az elvárások és a rendelkezésre álló források ismeretében határozzák meg a legfontosabb célokat és feladatokat.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet