BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három új szolgáltató központ nyílik

2008. április 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az outsourcing csak egy hatékonyságnövelő eszköz a vállalatok kezében - a világ számos országa azonban nemzetgazdasági szinten is profitálhat abból, ha minél több globális vagy regionális vállalat helyezi oda egyes tevékenységeit - hangzott el a Magyar Outsourcing Szövetség második nemzetközi konferenciáján. Hazánkba az elmúlt években 43 nagyobb szolgáltató központ települt be, amelyek közvetlenül csaknem húszezer, közvetve - a beszállítókon, tréner, ingatlanfejlesztő és forgalmazó vállalkozásokon keresztül - pedig további mintegy 30 ezer embernek adnak munkát - mondta Rétfalvi György, az ITD Hungary Zrt. vezérigazgatója. Ez évben már három újabb pozitív döntés született, igaz, a beruházók nevei még nem publikusak. Talán még az idén változhat a nemzeti ünnepek kötelező munkaszüneti napjait érintő szabályozás: a munkaügyi tárca koncepciója szerint egyes szolgáltató központok - ha a tevékenységüket fogadó országban a mindennapi életet akadályozná a központ leállása - hasonlóan működhetnének ilyenkor is, mint a folyamatos munkarendben működő gyárak - mondta Suhajda Attila, a szövetség elnöke.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet