Az elmúlt két évben jelentősen csökkent a magyarok érdeklődése a horvátországi, ezen belül az adriai ingatlanok iránt - adta hírül az MTI. A 2006 nyarán a horvát hatóságok által ledózerolt, engedély nélkül épült nyaralók miatt tavalyra drasztikusan visszaesett nemcsak a magyar vásárlók, de még az érdeklődők száma is - fogalmazott a horvát ingatlanok közvetítésével is foglalkozó nagykanizsai City Cartel iroda tulajdonosa. Varga Zoltán szerint az idén hozzá forduló érdeklődők már sokkal felkészültebbek, vagyis nem akarnak kockáztatni, ezért a vásárlásukhoz minden szükséges információra kíváncsiak. Az érdeklődés lanyhulásában az is közrejátszhatott, hogy az árak is tovább emelkedtek az Adrián: a két-három évvel ezelőttihez képest 20-25 százalékkal többet kérnek négyzetméterenként. A hivatalos nyilvántartások szerint nem éri el az ötszázat azoknak a magyar állampolgároknak a száma, akiket 1991 óta ingatlantulajdonosként bejegyeztek a horvát hatóságok. A magyar ingatlantulajdonosok száma ennél jóval nagyobb, valószínűleg a többszöröse. Gyakori ugyanis, hogy - más nemzetekhez hasonlóan - a magyarok is inkább céget alapítanak, és annak nevében vásárolják meg a kiszemelt házat vagy apartmant.
