BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlteljesítjük klímavédelmi vállalásainkat

2008. április 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország összesen 30 százalékkal teljesítette túl a kiotói jegyzőkönyvben vállalt klímavédelmi kötelezettségeit 2006-ban - áll az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) friss jelentésében. Az ország eredetileg azt vállalta, hogy az üvegházhatást növelő gázkibocsátási szintet, bázisidőszaknak 1985-87-et véve alapul, 27 éves távlatban hat százalékkal csökkenti 2012-ig. A kilencvenes évek eleje, a nehézipar visszaszorulása óta gyakorlatilag stagnál a globális felmelegedést előidéző gázkibocsátás, sőt az ország átmeneti növekedés után még csökkenteni is tudta a kibocsátását: a bázisidőszak 115,397 millió tonnás, szén-dioxid-egyenértéken számolt kibocsátásához képest 2006-ban 78,625 millió tonna üvegházhatást előidéző gáz került a levegőbe. Mindez azt jelenti, hogy a kiotói vállalásunknál mintegy 30 százalékkal alacsonyabb szinten áll a kibocsátás - ha beleszámítjuk a szén-dioxidot megkötő erdők, mezők és mezőgazdasági területek környezetterhelést enyhítő hatását is. Az OMSZ ugyanakkor felhívja a figyelmet arra is, hogy az egyéni közlekedés terjedése és az energiafelhasználás növekedése miatt a következő években enyhén növekedni fog a kibocsátási szint: a szervezet összesítése szerint csak 2006-ban négy százalékkal nőtt a közlekedés kibocsátása, az utóbbi húsz évben pedig mintegy 60 százalékkal.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet