A Flórián téri, a Tétényi úti és a Csatárka úti üzletközpontjától is megválik idén a fővárosi önkormányzat - értesült az MTI. Nyáry Krisztián, a városháza kommunikációs igazgatója elmondta, hogy a főpolgármesteri kabinet vita nélkül tárgyalásra javasolta a Hagyó Miklós (MSZP) és Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettesek által jegyzett javaslatot, amelyről jövő héten dönthet a Fővárosi Közgyűlés. A több mint 2,5 milliárd forint értékű három ingatlanból a Tétényi útit csereként átadnák egy kft.-nek, hogy megtarthassák a III. kerületi Bogdáni úti buszpályaudvart. Annak építéséhez 1979-ben két épületet sajátítottak ki, amelyek tulajdonjogát az Express Rt. hosszas pereskedés után szerezte meg, majd később egy kft.-be apportálta - értéküket idén márciusban 526 millió forintra becsülték, az üzletközpontot pedig 552 millió forintra. A Flórián téri és a Csatárka úti üzletközpont eladását az idei költségvetésben meghatározott ingatlaneladási tervszámokkal indokolták. A közgyűlés a jövő héten várhatóan forgalomképessé nyilvánítja az épületeket, s átadja az önkormányzat vagyonkezelő társaságának. Arról később döntenek, hogy az ingatlanokat bérlőkkel együtt vagy kiürítésük után adják-e el.
