BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvan százalék felett drágult a gyümölcs

2008. április 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folytatódik a mezőgazdasági termelői árak emelkedése: a növényi termékek, és főleg a gabonaárak növekedése csekély forgalom mellett is jelentős. Az állati eredetű termékek drágulása még csak most kap lendületet, mivel egyre elkerülhetetlenebb az alapanyagár-drágulás átgyűrűzése. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint egy év alatt 33,9 százalékkal nőtt a mezőgazdasági termékek termelőiár-szintje. Ezen belül a növényi termékek ára 47, az élő állatok és állati termékek 17,6 százalékkal nőttek a 2007. februári szinthez képest. Az idén februárban 2007. februárhoz képest a gabonafélék termelői átlagára 79,4 százalékkal emelkedett, a burgonya termelői ára viszont 16,8 százalékkal csökkent. A zöldségfélék ára 8,1 százalékkal nőtt egy év alatt, a gyümölcsöké pedig 60 százalékkal. Utóbbit elsősorban az alma 68 százalékos drágulása dobta meg jelentősen, mivel februárban a többi gyümölcsfajta termelői értékesítése elhanyagolható. A vágóállatok termelői árainak 11,4 százalékos növekedése elsősorban a vágóbaromfi 22,3, illetve a vágósertés 6,5 százalékos drágulása, illetve a vágómarha termelői árának 5,8 százalékos csökkenéséből adódott. Az állati eredetű termékek ára összesen 27,2 százalékkal emelkedett: ezen belül a tej ára 37, az étkezési tyúktojásé pedig 13 százalékkal haladta meg a tavalyi év azonos időszakának árait.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet