Kelet-Közép-Európában és a Közel-Keleten kíván terjeszkedni a német Nordsee haléttermi hálózat. Már megkezdték a tárgyalásokat Magyarország mellett Bulgáriában és Romániában is a lehetséges partnerekkel - jelentette be az anyavállalat, az IFR Capital. Törökországban és Lengyelországban hamarosan megkötik az első licencmegállapodásokat, és már tartanak az egyeztetések a közel-keleti országokban is. Korábbi hírek szerint a gyorsétteremlánc 2008-tól megjelenne Egyiptomban, Szaúd-Arábiában és az Arab-öböl menti államokban is. Jelenleg Németországon kívül Ausztriában, Svájcban és Csehországban működnek Nordsee-éttermek. A vállalat már több éve készül Magyarországra, de az eddigi tervek mind kútba estek. A Nordsee a McDonald's és a Burger King után a harmadik legnagyobb gyorsétterem-hálózat Európában 410 egységével (ebből 361 Németországban, 43 Ausztriában, négy Svájcban és kettő Csehországban működik). Az étteremhálózat ez évre 780 millió euró, 2008-ra pedig másfél milliárd euró bevételt tervez, tízszázalékos üzemi nyereségráta mellett - írta az MTI-Eco.
