BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A munkáltatók szigorítanák a sztrájktörvényt

2008. április 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét eleji munkabeszüntetések hatására a munkaadók bejelentették, hogy a sztrájktörvényt módosító javaslatot dolgoznak ki és terjesztenek a kormány elé, amely tisztázná a sztrájkkal való visszaélés eseteit és az elégséges szolgáltatások kérdését. A kormány kész lenne tárgyalni egy efféle előterjesztésről az Országos Érdekegyeztető Tanácsban, a szakszervezetek azonban határozottan elutasították a törvény "babrálásának" gondolatát.
Nem tudott tárgyalni az OÉT a jövő évi adó- és járulékcsökkentésekről szóló kormányzati előterjesztésről, mivel azt - ahogy Veres János pénzügyminiszter elmondta - javarészt elvitte a népszavazást követő két százalékpontos állampapír-piaci hozamemelkedés és a kormányválság. Legkorábban a hónap végén születhet döntés arról, hogy miből és milyen intézkedéseket finanszírozhatnak, azonban végig szem előtt tartják a kitűzött hiánycélokat. Szakszervezeti részről felvetődött, hogy eszerint harmincadikáig "béna kacsa" a kormány, így kérdéses, lenne-e értelme, hogy addig vagy akár azt követően az OÉT összeüljön, mivel kétséges, hogy a munkavállalók számára elfogadható adótörvény-tervezettel álljon elő a kormány. Túl kellene lépni azon, hogy csak a költségvetésben véletlenül talált maradék forrásokat fordítjuk a versenyképesség javítására, a gazdaság fellendítéséhez szükséges lépések meghatározása után ezekhez kellene rendelni a kellő fedezetet - jelentette ki Rolek Ferenc, a munkaadói oldal szóvivője. Az OÉT tárgyalta az Út a munkába program tervezetét is. Ebben a kormány a leghátrányosabb helyzetben lévő munkavállalóknak kíván segítséget nyújtani a munkapiaci visszatéréshez, másrészt szigorítaná a szociális segélyezés rendszerét. Már elkészültünk a szükséges hét törvénymódosítás és a két új törvény normaszövegével - jelentette be Székely Judit, az SZMM szakállamtitkára. A segély megállapításának feltétele lesz legalább 15 napos közhasznú munkavégzés vagy képzésben való részvétel. A feketemunkán kapott segélyezettek ellátását pedig megszüntetné a kormány.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet