Jóllehet a koalíciós válság kifutásának legvalószínűbb forgatókönyveként egyre több politikus a kisebbségi kormányzást emlegeti, Fodor Gábor szerint még mindig ötven százalék esély van arra, hogy marad a koalíció - derül ki a távozó miniszter Heti Válasznak adott interjújából. Az "új SZDSZ-nek" azonban tudnia kell akár a Fidesszel is együttműködni - tette hozzá.
Az ellenzékhez ugyanakkor nemcsak a liberálisok, hanem a maradék kormánypárt is vonzódik. A szabad demokraták mellett az ellenzékkel is meg kell próbálni az együttműködést az ország érdekében, konkrét ügyek mentén - szögezte le Gráf József agrárminiszter a szerdai kormányülés után. A politikus szerint a szocialistáknak meg lehet és meg is kell próbálniuk a kisebbségi kormányzást, de hosszú távon ez nem megoldás. A legfontosabb feladat most az, hogy megteremtsék a kormány normális működésének feltételeit. Azt egyelőre nem lehet tudni, mit szól ehhez a közeledéshez a Fidesz, a kisebbik ellenzéki párt azonban határozottan megfogalmazta véleményét. Az MDF nem nyújt segédkezet a jelenlegi kormánypártoknak, főleg nem Gyurcsány Ferencnek, a jelenlegi miniszterelnök személye teljességgel elfogadhatatlan az MDF számára - nyilatkozta Pettkó András képviselő lapunknak.
Ami pedig a közelgő napok forgatókönyvét illeti, a bársonyszékek nem maradnak sokáig üresek. Az új miniszterek várhatóan április 20-a körül foglalhatják el hivatalukat - számolt be Budai Bernadett kormányszóvivő a kormány elképzeléseiről a kormányülést követő sajtótájékoztatón. A kormányülésen jelen volt a liberális párt mindhárom minisztere, közülük ketten - Fodor Gábor és Kákosy Csaba - Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kérdésére megerősítették, hogy lemondanak - bár az Esti Krónika értesülése szerint a környezetvédelmi miniszter az erről a szándékról szóló papírt nem kívánja nyilvánosságra hozni.
