BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha drágul a gázolaj, az baj, ha csökken, az mindegy

2008. március 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bruttó 4 forinttal mérsékli a gázolaj és a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát csütörtöktől a Mol - értesült piaci forrásokból az MTI. A Napi által megkérdezett nagyobb fuvarozási cégeket azonban ez nem érinti. Amíg a fuvarár nem drágul vagy a benzin nem lesz olcsóbb, legalább 50-60 forinttal, addig nem befolyásol egyetlen céget sem pár forintos csökkenés - mondta a G. Transport munkatársa lapunknak. A legnagyobb vállalatok szerződésben állnak valamelyik töltőállomáslánccal, így nem fordítanak energiát arra, hogy felkeressék a legalacsonyabb áron üzemanyagot kínáló kutakat. Akik érdekeltek a nemzetközi fuvarozásban, még mindig szívesebben tankolnak Romániában, pedig nincsen jelentős eltérés a benzinárak között - tudta meg a Napi a Belföldfuvar munkatársától. A megkeresett fuvarozócégek szerint az üzemanyag optimális ára 240-260 forint közé tehető.
Nagyjából hasonló a helyzet az áremelkedésnél. Valós kiskereskedelmi árnövelési nyomás csak abban az esetben keletkezik, ha 15-20 százaléknál nagyobb az üzemanyag árának változása. A kamionokban levő termék árrése ennél kisebb üzemanyagár-változást minden további nélkül elbír - mondták a Napinak sütőipari cégek. Ugyanis az alapvető (legkisebb árrésű) áruk mellé nagyobb árréstömegűeket is dobozolnak, így a szállítási költség optimálisan oszlik meg a termékek között. Ráadásul a közép- és hosszú távú szerződésekbe az üzemanyagár-változás kockázatát is belekalkulálják.

Világosi Dóra
Világosi Dóra

Ez is érdekelhet