BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjedő zöldturizmus

2008. március 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium adatai szerint a nemzeti parkok tavaly 21 százalékkal több látogatót fogadtak, mint 2006-ban, köszönhetően a Magyar Turizmus (MT) Zrt. zöldturizmus erősítését célzó kezdeményezésének. A kampány célja az volt, hogy megismertesse a belföldi lakossággal a hazai természeti értékeket és felhívja a figyelmet a nemzeti parkokra. A legsikeresebb rendezvény a Magyar nemzeti parkok hete volt. A legkedveltebb parkok tavaly is az aggteleki és hortobágyi voltak. A hazai nemzeti parkok mellett a természetjárás és a lovas turizmus került még előtérbe. A kampánynak sikerült sokakban tudatosítani, hogy a lovaglás nem csupán a gazdagok és a külföldiek kiváltsága, így a korábbinál többen érdeklődtek ezen lehetőségek iránt. Az MT Zrt. programsorozata a látogatóktól 4,2-es osztályzatot kapott az ötös skálán, közben javult a belföldiek "Magyarország-megítélése".
Az MT Zrt. tavalyi programsorozata nagyobb ismertségnek és népszerűségnek örvendett, mint az azt megelőző Nagy ízutazás akció - mondta lapunknak Róna Iván, a szervezet vezérigazgatója. A központi zöldkiadvány 741 ezer darabja csaknem mind elfogyott. A figyelemfelhívás leghatékonyabb eszköze az Itthon otthon van turisztikai melléklet volt, de sokat segített a televízió és számos további prospektus. Összességében a különböző kutatási módszerek egyaránt a Zöldturizmus éve kampány eredményességét támasztják alá.

Világosi Dóra
Világosi Dóra

Ez is érdekelhet