BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még drágább lesz a gázolaj

2008. március 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán éjféltől három forinttal emeli a gázolaj árát a Mol, a benzin ára viszont továbbra is változatlan marad. A Portfolio.hu információi szerint így a gázolaj bruttó kereskedelmi listaára 302 forint lesz. A benzinkutaknál ez 315 forint körüli árat jelent literenként. A benzin bruttó ára 284,5 forint marad, vagyis adott esetben tankolhatunk még 300 forint alatti áron, de ezeket a kutakat már keresni kell. Az APEH elszámolható üzemanyagárai csak áprilistól frissülnek, addig a dízelesek minden liter után 15-20 forintot "buknak". Most ugyanis 296 forinttal engedi elszámolni a fogyasztást az adóhatóság, áprilistól viszont ez 310 forintra emelkedik - kérdés, a hónap végéig hogyan változik a gázolaj ára. A 95-öst ezzel szemben egészen kedvező "árréssel", 292 forinttal lehet elszámolni, áprilistól ez 302 forintra nő.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet