BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lakosságon is múlik a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése

2008. március 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Százmilliárd forint támogatás jut környezetbarát energetikai fejlesztésekre a Környezeti és Energetikai Operatív Program (KEOP) keretében 2007 és 2013 között - mondta Dióssy László, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára. Ebből 62 milliárd fordítható majd a megújuló energia támogatására, 38 milliárd pedig az energiahatékonyság fokozására. A szaktárca a meglévő távhőrendszerek esetében a kapcsolt energiatermelést támogatná - ahol ez már megvan, ott a meglévő kapacitást kell bővíteni. Kívánatosnak tartják, hogy ez megújuló energiaforrá­sokkal történjen, illetve egyéb hőbázison - ipari hulladékhővel, hűtési igények kielégítésével összekapcsoltan - valósuljon meg. A szén-dioxid-kibocsátást az EU tagországaiban 2020-ig 18 százalékkal kell csökkenteni az 1990-es adatokhoz képest. Magyarországon a 3,9 millió háztartás fogyasztja el a primer energia 40 százalékát, a háztartások "felelősek" a szén-dioxid-kibocsátás egyharmadáért - esetükben a csökkentést energiatakarékossággal, megújuló energiák felhasználásával, tüzelőanyag-váltással és szén-dioxid-megkötési technológiák alkalmazásával lehet elérni.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet