Százmilliárd forint támogatás jut környezetbarát energetikai fejlesztésekre a Környezeti és Energetikai Operatív Program (KEOP) keretében 2007 és 2013 között - mondta Dióssy László, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára. Ebből 62 milliárd fordítható majd a megújuló energia támogatására, 38 milliárd pedig az energiahatékonyság fokozására. A szaktárca a meglévő távhőrendszerek esetében a kapcsolt energiatermelést támogatná - ahol ez már megvan, ott a meglévő kapacitást kell bővíteni. Kívánatosnak tartják, hogy ez megújuló energiaforrásokkal történjen, illetve egyéb hőbázison - ipari hulladékhővel, hűtési igények kielégítésével összekapcsoltan - valósuljon meg. A szén-dioxid-kibocsátást az EU tagországaiban 2020-ig 18 százalékkal kell csökkenteni az 1990-es adatokhoz képest. Magyarországon a 3,9 millió háztartás fogyasztja el a primer energia 40 százalékát, a háztartások "felelősek" a szén-dioxid-kibocsátás egyharmadáért - esetükben a csökkentést energiatakarékossággal, megújuló energiák felhasználásával, tüzelőanyag-váltással és szén-dioxid-megkötési technológiák alkalmazásával lehet elérni.
