Fogyasztóvédelmi konferenciával kezdődött pénteken délelőtt a 12. budapesti Lakásvásár. A Syma Csarnokban mintegy 200 kiállító mutatta be a lakáspiaci kínálat színe-javát. Szemlátomást új erőre kapott a fővárosi lakáspiac, a beruházási kedv erősödésének eredményeként jó pár új projekttel találkozhattak a vásárra látogatók. A kínálat bővülése nyomán újra előtérbe került az építési minőség kérdése, a téma fontosságára való tekintettel a szervezők a Lakásvásárt támogató Magyar Ingatlanszövetséggel karöltve a lakáspiaci fogyasztóvédelem kérdéseit tűzték napirendre.
A Lakásvásár szakmai programjai között először szerepelt a közműcégek és a beruházók együttműködését taglaló fórum is, ahol kiderült, a fejlesztők és az üzemeltetők sokat nyernének, ha már a tervezés során bevonnák a közműszolgáltatókat a munkába. Ebben az esetben elkerülhetőek lennének a később már nehezen orvosolható problémák. A lakáslízing térhódításáról az Elephant Holding rendezett háttérbeszélgetést a Lakásvásár első napján. Mint azt Dunavölgyi Mária, az OTP Lakáslízing Zrt. vezérigazgatója elmondta, a piac egyre inkább felismeri a lakásvásárlásnál a lízing előnyeit. Azok a vevők, akik nem jogosultak a támogatott hitelre, illetve a szocpolra, jobban járnak a lízingkonstrukcióval, azonos paraméterű hitelt feltételezve. Éppen ezért a tavalyi duplázás után az idén a társaság a tervek szerint 32 milliárdra növeli lízingportfólió-állományát. Zelei Zoltán, az Elephant Holding Zrt. értékesítési vezetője kiemelte, gyakorlatukban az albérlet alternatívájaként választják a vevők a lízinget.
