BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia folytatja az adóreformot

2008. március 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beharangozott adóreform keretében a pozsonyi kormány az adók és járulékok beszedésének egységesítését, az adóhivatalok alkalmazotti létszámának csökkentését tervezi a következő években. A tervezetet a következő hetekben a pénzügyminisztérium tárcaközi egyeztetésre bocsátja, a kormánynak március végéig kellene foglalkoznia a javaslattal. Marek Lendacky, a pénzügyminisztérium stratégiai osztályának a vezetője szerint a reformot 2014-ig tervezik végrehajtani. Az első fázisban, 2012-ig a vám- és adóügyeket egységesítik. A tervezet szerint igyekeznek felszámolni a vállalkozókat érintő jelenlegi legsúlyosabb problémákat. Szlovákiában az adórendszert legutóbb tavaly módosították az úgynevezett milliomosadó bevezetésével, ami elsősorban a bankszektorban és a távközlésben dolgozókat érintette negatívan: a Merces.sk portál elemzése szerint a nagyobb adóterhekkel sújtottak 16 százaléka dolgozik az említett ágazatokban. A törvénymódosítás szerint a havi 47 600 koronánál (kb. 380 ezer forint) többet keresőknél csökkentették a leírható tételeket, ezért ennek a csoportnak nőttek az adóterhei. A milliomosadó bevezetése az elemzés szerint a férfiak 14 százalékát érinti negatívan, az adózatlan rész határértékének a növelését azonban a nők 5 százaléka is megérzi. Összességében mindez azonban csak a lakosság egyébként is jól kereső, elenyésző rétegét érinti.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet