Bár sokan várják a tavaszt, hogy a tél végével végre eljussanak a nyaralóikba, szakértők szerint nem valószínű, hogy a hét végi népszavazást pusztán az időjárási körülmények miatt kihagynák a választópolgárok. Több politikai elemző is azon a véleményen van, hogy az időjárás minimális mértékben befolyásolja a voksolókat. Ráadásul a szavazás napján, vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint várhatóan borult, esős idő lesz.
A Vision Consulting szakértője úgy gondolja, hogy az időjárás mégis hatással lehet a részvételre. E vélemény szerint a bizonytalanokat és azokat, akik tévesen úgy vélik, hogy ha otthon maradnak, az ugyanazt eredményezi, mint ha nemmel szavaztak volna, valóban eltántoríthatja a rossz idő, főleg ha úgy gondolják, hogy nincs nagy tétje a szavazásnak. Azok azonban, akik mindenképpen szeretnének hangot adni véleményüknek vagy elkötelezettek valamelyik párt iránt, mindenképpen elmennek szavazni.
Van példa arra a korábbi szavazások történetében, hogy az időpont nem kedvezett a választás érvényességének. Az előzetes felmérések alapján például 1990-ben - a köztársasági elnök megválasztásának mikéntjéről rendezett voksoláson - a szavazópolgárok csupán 13 százaléka járult az urnákhoz. Akkor ugyanis egy júliusi meleg hétvégén kellett - volna - elmenni szavazni.
A Szonda Ipsos közvélemény-kutatása szerint a választójoggal rendelkezők 48 százaléka élne szavazati jogával vasárnap.
