BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdektelenségbe fulladt a vasutassztrájk

2008. február 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Viszonylag hamar véget ért a hétfő éjfélkor elkezdett vasutassztrájk: reggel kilenckor már minden vasutas felvette a munkát. Gaskó István, a VDSZSZ elnöke szerint ez a nyomás elegendőnek látszik az újabb egyeztetésre, ahol remélik, a MÁV elmozdul a korábbi álláspontjáról. A vasúttársaság és a szakszervezet tegnap délután ült újra tárgyalóasztalhoz. A vasúttársaságok előzetes adatai szerint hétfő nulla órától 9 óráig a közlekedésre kijelölt 964 vonatból 648 közlekedett, ami azt jelenti, hogy a VDSZSZ Szolidaritás munkabeszüntetése ellenére a vonatok 67 százaléka közlekedett. A sztrájkolók is kevesen voltak, a többség felvette a munkát - derül ki a MÁV adataiból. Hétfőn nulla óra és 6 óra között a MÁV Zrt. pályavasútrészlegén az 1734 megjelent forgalmi dolgozó közül 81 sztrájkolt, 1653 pedig dolgozott. A MÁV Startnál az 1161 kalauz és kocsivizsgáló közül hétfőn nulla óra és 6 óra között 288-an sztrájkoltak, 844-en dolgoztak. A tegnapi egyeztetés teljes sikertelenséggel zárult, arról sem született döntés, hogy folytatódik-e a sztrájk vagy sem; legközelebb szerdán ülnek tárgyalóasztalhoz.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet