Viszonylag hamar véget ért a hétfő éjfélkor elkezdett vasutassztrájk: reggel kilenckor már minden vasutas felvette a munkát. Gaskó István, a VDSZSZ elnöke szerint ez a nyomás elegendőnek látszik az újabb egyeztetésre, ahol remélik, a MÁV elmozdul a korábbi álláspontjáról. A vasúttársaság és a szakszervezet tegnap délután ült újra tárgyalóasztalhoz. A vasúttársaságok előzetes adatai szerint hétfő nulla órától 9 óráig a közlekedésre kijelölt 964 vonatból 648 közlekedett, ami azt jelenti, hogy a VDSZSZ Szolidaritás munkabeszüntetése ellenére a vonatok 67 százaléka közlekedett. A sztrájkolók is kevesen voltak, a többség felvette a munkát - derül ki a MÁV adataiból. Hétfőn nulla óra és 6 óra között a MÁV Zrt. pályavasútrészlegén az 1734 megjelent forgalmi dolgozó közül 81 sztrájkolt, 1653 pedig dolgozott. A MÁV Startnál az 1161 kalauz és kocsivizsgáló közül hétfőn nulla óra és 6 óra között 288-an sztrájkoltak, 844-en dolgoztak. A tegnapi egyeztetés teljes sikertelenséggel zárult, arról sem született döntés, hogy folytatódik-e a sztrájk vagy sem; legközelebb szerdán ülnek tárgyalóasztalhoz.
