BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvehetik bér-lakásukat az ifjú román házasok

2008. február 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A romániai fiatal házasok megvásárolhatják bérelt lakásukat, amelyet az állam nehéz anyagi helyzetük enyhítése érdekében építtetett korábban számukra. Feltételként szabták meg, hogy a lakásokat kizárólag azoknak a bérlőknek lehet eladni, akiknél az egy családtagra eső jövedelem nem haladja meg az országos bruttó átlagbér kétszeresét, ugyanakkor a lakást egy összegben kell kifizetni.
Az eladásból származó összegek egy alapba folynak be, amelyből az ANL (országos lakásügynökség) lakásépítési programját támogatják - tudósított az MTI-Eco. Borbély László középítkezési miniszter szerint jelenleg 2200 személyt tartanak nyilván, akik 2001-ben és 2002-ben az ANL által épített lakásokat vettek bérbe. A most elfogadott módosítások összhangban vannak az Európa Tanács fejlesztési bankjával kötött 140 millió eurós hitelegyezmény előírásaival - mondta a sajtónak Borbély, hozzáfűzve, hogy ebből az összegből várhatóan 3500 lakás építhető évente a fiatal házasoknak.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet