A romániai fiatal házasok megvásárolhatják bérelt lakásukat, amelyet az állam nehéz anyagi helyzetük enyhítése érdekében építtetett korábban számukra. Feltételként szabták meg, hogy a lakásokat kizárólag azoknak a bérlőknek lehet eladni, akiknél az egy családtagra eső jövedelem nem haladja meg az országos bruttó átlagbér kétszeresét, ugyanakkor a lakást egy összegben kell kifizetni.
Az eladásból származó összegek egy alapba folynak be, amelyből az ANL (országos lakásügynökség) lakásépítési programját támogatják - tudósított az MTI-Eco. Borbély László középítkezési miniszter szerint jelenleg 2200 személyt tartanak nyilván, akik 2001-ben és 2002-ben az ANL által épített lakásokat vettek bérbe. A most elfogadott módosítások összhangban vannak az Európa Tanács fejlesztési bankjával kötött 140 millió eurós hitelegyezmény előírásaival - mondta a sajtónak Borbély, hozzáfűzve, hogy ebből az összegből várhatóan 3500 lakás építhető évente a fiatal házasoknak.
