Csendes belenyugvással stagnálásra vagy éppen visszaesésre számítanak a magyarországi termelő és kereskedelmi vállalatok. Az Indesit a magyarországi lakossági fogyasztás visszaesése miatt vár legjobb esetben is stagnáló évet. A vállalat az idei esztendőt eleve "szűkebbre" tervezte. A problémát az jelenti, ha több vállalat huzamosabb ideig választja ezt a stratégiát. Ebben az esetben ugyanis egy befelé szűkülő spirálként alakul a termelés a magyar gazdaságban, ami nem vezethet bővüléshez - mondta Boldváry Gellért, az Indesit country menedzsere. A változás a gazdaságélénkítő változásoktól függ, és természetesen attól, hogy átláthatóvá váljanak a gazdaságpolitikai döntések. A magyar gazdaság egyáltalán nincs olyan rossz helyzetben, mint ahogy azt a recesszióba hajló számok mutatják - szögezte le Boldváry.
Jelentős visszaesésre számít a Holcim Hungária Zrt. az első félévben. A tavalyi év első fele nagyon erős volt az enyhe tél miatt, ám a másodikban az építőiparban erős visszaesés következett be. Az idei tél nem tudta ezt a mélyrepülést kompenzálni, vagyis az idei első félévben is folytatódik a recessziós időszak a szektorban - mondta Márta Irén, a társaság szóvivője.
A Praktiker viszonylag szűkszavúan nyilatkozott az idei várakozásokról, csupán annyit szögezett le, hogy a társaság ebben az évben is folytatja hazai terjeszkedését. Ami az inflációs várakozásokat illeti, a Praktiker nem veszi figyelembe a beszállítók esetleges áremelési javaslatait. Csak akkor hajlandók többet fizetni a beszállítóknak, ha megalapozott árváltozást nyújtanak be.
