BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs még terv a határőringatlanok hasznosítására

2008. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egykori határőrség schengeni csatlakozással használaton kívül helyezett ingatlanjainak hasznosításával kapcsolatban egyelőre nincs stratégiája a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-nek - tudta meg lapunk a társaság kommunikációs irodájától. A Kincstári Vagyoni Igazgatóság, az ÁPV Zrt. és a Nemzeti Földalap összevonásával január elejével létrejött új vagyonkezelő szervezet nem maga kezeli a rendőrségbe olvadt határőrség - használatban maradó - ingatlanvagyonát. Általános szabályként ezeket a vagyonelemeket a területileg illetékes megyei rendőr-főkapitányságok vették át. A határőrség ingatlanvagyona közel 750 elemből állt, melyek legértékesebb része a Határőrség Országos Parancsnoksága budapesti Labanc utcai ingatlanegyüttese. Egy másik jelentős értékű objektum a nyírbátori határőr-igazgatóság épülete.
A használaton kívüli ingatlanok hasznosításáról várhatóan az év második felében áll elő koncepciójával az MNV. A rendőrség ugyanakkor a schengeni határokon álló, szükségtelen és a forgalmat akadályozó épületek lebontására elkészítette a terveit. Ezzel párhuzamosan a schengeni külső határokon létrehozott új határátkelőhelyeket modern számítástechnikai és távközlési eszközökkel szerelték fel. A rendőrség emellett részt vett a Magyarország nemzetközi repülőterein lévő terminálok schengeni követelményeknek megfelelő átalakításában is.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet