Az 1992-ben létrejött Magyarországi Rendezvényszervezők Szövetsége a megalakulásának 15. évfordulóján tartott megemlékezésen több mint száz tagcég nevében sürgette egy új budapesti konferenciaközpont megépítését. Az államnak ez már négy-öt év alatt megtérülne az adóbevételekből, mivel a konferenciaturista 3-4-szer többet költ, mint a többi vendég. Bár az elmúlt tizenkét évben minden miniszterelnök és minden, a turisztikai területet felügyelő miniszter ígéretet tett rá, hogy megkezdődik egy új, ötezer fő befogadására alkalmas kongresszusi központ építése Budapesten, ebben mind ez ideig nem történt előrelépés. A nemzetközi kongresszusi statisztikákban Budapest rendszerint az első 15 helyszín között van, de az egyik legnagyobb vetélytársunk éppen Prága lett, amely már utolérte Budapestet a megrendezett konferenciák számát tekintve. A fővárosi konferenciaközpontok közül a Budapest Kongresszusi Központ (új nevén Budapest Congress & World Trade Center, BCWTC) a legnagyobb, ám a nemzetközi előírások mércéjével nézve (azaz nemcsak az 1800 fős plenáris terem, hanem a szekciótermek befogadóképességét is figyelembe véve) csak 500-600 fős kongresszusoknak tud helyet biztosítani.
