BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közszférában nőni fog az egy főre eső jutalom

2007. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A törvényi rendelkezéseknek megfelelően idén januártól a minisztériumi vezetőknek, júniustól pedig a nem vezető beosztású köztisztviselőknek csak a teljesítményértékelés alapján lehet jutalmat fizetni a minisztériumokban – tájékoztatta lapunkat a Kormányszóvivői Iroda. Tekintettel a jutalmazási keret változatlanságára, illetve arra, hogy a központi közigazgatásban jelentős mértékű leépítés ment végbe az elmúlt évben, az egy főre jutó átlagos jutalom összege várhatóan nőni fog. Mivel bevezettek egy kötelező elosztási szabályt, a növekedés mértéke egyénenként változik: van, aki többszörösét kapja a korábbinak, de olyanok is lesznek, akik kevesebbet.
E rendszerben a köztisztviselőket négy kategóriába sorolják.
FELSOROLÁS PIROS SZÁMOKKAL
1 Az értékelések szerint legrosszabbul teljesítő 10 százalék nem kap jutalmat.
2 A nem vezetői pozícióban lévő munkatársak elvárható szinten teljesítő 50-60 százaléka éves illetményének 3-9 százalékát kaphatja meg
3 A legjobb egyharmad két kategóriában 11 és 44 százalék közötti pluszjuttatásra számíthat.
4 A vezetői szinteken ennél bőkezűbb a motivációs rendszer, a legjobb 10 százalék ugyanis éves illetményének legalább harmadát, de akár több mint felét is megszerezheti jutalomként.
Az első év tapasztalatai alapján a jutalmazásról szóló kormányrendelet még változhat bizonyos végrehajtási szabályok esetében, illetve a kizárólag a minisztériumokra alkalmazható részeket is általánosabbra írják át – közölte a Kormányszóvivői Iroda.

KERETES

A MeH keretében működő és a kormányzati humánpolitikáért felelős Személyügyi Szolgáltató Igazgatóság jövő év január elsejétől látja el a törvény által számára előírt, toborzással és kiválasztással kapcsolatos feladatokat – tudtuk meg. Valamennyi, a közalkalmazottak és a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó munkakör esetében pályázatot hirdetnek meg a szervezet honlapján, emellett működtetni fognak egy toborzási adatbázist és átveszik a minisztériumok vezetőinek pályáztatását is. A feladatokhoz szükséges munkavállalói létszám feltöltése jelenleg is zajlik, ezzel párhuzamosan a már szerződéssel rendelkező munkatársakat intenzív belső szakmai képzés keretében készíti fel az igazgatóság.
NAPI

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet