BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egységes energiastratégia kell

2007. október 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország összenergia-felhasználásában négy százalékot tesz ki a megújuló energiaforrás, miközben uniós vállalásunkban az szerepelt, hogy a villamosenergia-termelésben a megújulók arányát 2010-re 3,6 százalékra növeljük. Ezt tehát már teljesítettük, ám globálisan egyre nagyobb gond a klímaváltozás. Kaderják Péter, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont vezetője szerint olyan koncepció kidolgozására lenne szükség, amely jelzi, milyen úton induljunk el és mire koncentráljuk a forrásainkat. Legyen az geotermikus energia, nap-, szél-, biomassza- vagy akár atomenergia, amíg ilyen nincs, addig a leghatékonyabb költségszerkezetű megoldást kell választani. Ma úgy tűnik, hogy ez a biomassza, ám ez sokak szerint túlértékelt. Kazai Zsolt, az Energia Klub programvezetője szerint hiába látszik a biomassza az egyik leggazdaságosabb megoldásnak, hatásfoka miatt rendkívül pazarló.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet