Magyarország összenergia-felhasználásában négy százalékot tesz ki a megújuló energiaforrás, miközben uniós vállalásunkban az szerepelt, hogy a villamosenergia-termelésben a megújulók arányát 2010-re 3,6 százalékra növeljük. Ezt tehát már teljesítettük, ám globálisan egyre nagyobb gond a klímaváltozás. Kaderják Péter, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont vezetője szerint olyan koncepció kidolgozására lenne szükség, amely jelzi, milyen úton induljunk el és mire koncentráljuk a forrásainkat. Legyen az geotermikus energia, nap-, szél-, biomassza- vagy akár atomenergia, amíg ilyen nincs, addig a leghatékonyabb költségszerkezetű megoldást kell választani. Ma úgy tűnik, hogy ez a biomassza, ám ez sokak szerint túlértékelt. Kazai Zsolt, az Energia Klub programvezetője szerint hiába látszik a biomassza az egyik leggazdaságosabb megoldásnak, hatásfoka miatt rendkívül pazarló.
